Salı, Temmuz 19, 2005

Rize'den Anılar -1-


Dedemle annanemi kaybedeli yıllar oluyor. Geçen sene yaptığımız Rize ziyaretinde Köydeki evlerinide ziyaret ettik.
Bu kapının önünde çok oynardık. Dayımla hiç anlaşamazdık o yıllarda. "Bana dayı diyeceksin" derdi bende benle yaşıt olduğundan kabullenemezdim.. Ama şimdi diyorum. Dayıcığım çocukluğuma ver o yıllarda yaptıklarımı, ama sende hiç durmazdın ki, çok yaramazdın...

Çiçekleri hala yaşıyor annanemin... Müthiş bir çiçek aşkı vardı annanemde.Birde elinden öyle güzel yetişirdiki çiçek sormayın. Bazan takılırdık "annanne, parmağını toprağa soksan gül bitecek, bu nasıl bereket" derdik..12 yorum:

NALAN KAPLAN dedi ki...

Nazlı fotoğraflar çok güzel,insan huzur bulur böyle bir yerde heralde...

Munevver dedi ki...

Nur içinde yatsınlar insaallah o alemdede böyle güzellikler içinde olurlar.sanada teşekkürler anılarını ve bu güzellikleri bizlerle paylaştığın için.sevgiyle kal..

nsevil dedi ki...

harika resimler.ne kadar doğal.hrşeyden uzak...

tuhfe dedi ki...

Bayılırım bu tarz evlere, ne şanslısın. Tabiat bir harika. Hep böyle ahşap evlerin resmini yapmak istedim henüz kısmet olmadı.

Sevgiler.

ReNgArEnK ( Nazlı ) dedi ki...

teşekür ediyorum. insanı üzen tarafı yanlızca kapıların kapalı olması. onun haricinde ardından bıraktıklarıyla onları anmak güzel...

tuhfe dedi ki...

Nazlı, sen anahtarı bul ikimiz bir güzel tatil yapalım o ev de olmazmı? :=)

ReNgArEnK ( Nazlı ) dedi ki...

o kolay tuhfe iş gitmekte. içide tam köy evleri gibi...

tuhfe dedi ki...

Gerçekten çok isterdim orada olmayı, bakarsın kısmet olur!

birisi dedi ki...

uşağum sen bilmezsin deden bilir sene 1920 hey yavrum hey ne silahlar sıkmıştık biz senin rahmetliyle ejnebilere ben onun arkadaşı Tursun şaka şaka biz de Trabzon'luyuz eviniz çok güzel inşallah uzun yıllar ayakta dimdik durur. Zira Ülkemizin böyle güzelliklere ihtiyacı var.

Adsız dedi ki...

süper resimler neresi olduğunu çıkaramadım bi rizeli olarak eklrsen sewinieim crazymelll@hot..

ReNgArEnK ( Nazlı ) dedi ki...

eski ismi çukur yeni ismini bilemiyorum. ama çayeli ilçesi büyükköy belediyesinin bir mahallesi. altıntaş mahallesine varmadan. eğer hatırlarsam yazarım buraya..

hifa dedi ki...

tek kelimeyle bayıldım bir karadenizli olarak..bende trabzonluyum..beni taa oralara götürdünüz bu resimlerle..dehşet manzaralar muhteşem bir doğa..uzaktan görünüm bizim köyü de andırıyor:)..2sene önce gitmiştik trabzona ve rize merkezi de gezmiştik..ama köyleri daha güzelmiş..walla diyecek söz bulamıyorum:)..bu arada sitenizi yeni keşfettim ve çok beğendim..vakit bulursanız bende beklerim siteme..görüşmek dileğiyle