Cuma, Kasım 13, 2009

Beykoz Dağlarında Çiçekler açmış :)Aşağıdaki fotoğrafdaki gölge, güneşin yansıma açısından dolayı şişko çıkmış ama kendinden bu gerçeği haaala saklamakta olup suçu güneşe atan bendenizindir.Makro çekimde çiçek yada başka obje çekmeyi severim, çok başarılı olmasada bu post ta bi kaçtane olacak...Annem bu sene beykozda çiçek yetiştirmeye merak sardı. İyide oldu. Aşağıdaki annemin merakından dolayı babamın anneme hediyesi...Fotoğraflar anlayacağınız üzere yazdan kalma. Babamın mecburi yürüyüşlerinden birinde çektiğim bi kaç resim. Beraber bi çok yürüyüşe çıktıkta bi bunu fotoğraflamışım...
Bu yürüyüşte bize eşlik eden çoktu. Kuzenler felan unuttum şimdi kalabalıktık işte...Ormanda yürüyüş yaparken bi kaç kare fotoğraflamışım. Bakarken aklıma severek takip ettiğim ve son sezonunu sabırsızlıkla beklediğim LOST dizisi geldi.
Lost beykoz ormanlarında çekiliyo deeeermişim. Tamaaam kötüydü üff. Ama benzemiyomu yaaa. E orman ormana benzer tabi...Dönsek iyi olacak kara duman bi gelirse şimdi....Böğürtlenlerin henüz olgunlaşmamış hali. Olgunlaştıklarında babam için çok topladık...

Annemin çiçek bahçesinden en renkli kesit...Beykozun şirin köyüüü,??? şeyyy ?? ay neydii yaa. Unuttum :(Senin orda ne işin var acep?Ramazan olması hasebiyle tüm gün kedinin ciğere baktığı gibi baktık incirlere. İftarda da yemeğin üzerine istediğimiz gibi yiyemeyince ertesi gün iftara yemek yapmayıp sadece incir üzüm yiyelim dedik, eh tam olarak uygulamasakta kısmen yaptık...Karadenize özgü bi üzüm çeşidi. Kokuludur. Oktay usta pepeçura yapmıştı ya ha işte o bu üzümden olur...Olsada yesek...Beykoza sadece midesi için gelen pisboğaz kardeş İbrahim. Elide dolu zaten :))

Benmi çıkıcam şimdi oraya bakışı. Ama benim karnım aaaç...İyi bari bi ye zaten sen. Ramazanda çok acıkıcam diye sahurda inanılmaz derecede yer kardeşim yinede iftarı zor eder :)...Bu foto buraya uymadı ( üzüm incir zamanında fınduk olmaz ) ama geçen seneden beri arşivde sürünüyo, yeter gari dedik beraber :)Hiç yorum yok: